Osuszanie


Osuszanie pod posadzką

Podczas zalania budynku część wody dostaje się pod posadzkę gdzie zostaje uwięziona, a jej odparowanie jest bardzo utrudnione i ograniczone. Pozostawienie wody w strefie podposadzkowej będzie skutkować podsiąkaniem kapilarnym ścian, namnażaniem się mikroorganizmów i grzybów oraz nieprzyjemnym zapachem w pomieszczeniu. W całym procesie osuszania, usunięcie wody i wilgoci spod posadzki jest najważniejszą czynnością, która znacząco wpływa na skrócenie czasu i kosztów usługi.

Więcej...

Osuszania wilgoci budowlanej

Główną przyczyną występowania wilgoci technologicznej w nowych budynkach, jest woda nagromadzona w materiałach wykorzystanych do budowy i prac wykończeniowych. Jest to zjawisko powszechne, związane z wysokim tempem budowy w obecnym czasie, które może utrudniać lub uniemożliwiać wykonanie kolejnych etapów prac budowlanych. Naturalne suszenie budynku jest najtańszym rozwiązaniem lecz może potrwać bardzo długo. Pozostawienie wilgoci technologicznej może spowodować pojawienie się grzybów, nieprzyjemnego zapachu i późniejszych problemów z tym związanych podczas użytkowania budynku.

Więcej...
N/A
N/A

Osuszanie po zalaniach

Zalania budynków i pomieszczeń często spowodowane są awariami lub uszkodzeniami instalacji wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania będących na wyposażeniu tych obiektów. Wilgoć po zalaniu powoduje wiele szkód, lecz żeby się jej pozbyć, w pierwszej kolejności należy usunąć przyczynę zjawiska. Z upływem czasu obszar zalania systematycznie powiększa się, dlatego teżbardzo ważna jest szybka reakcja i przystąpienie do osuszania, a tym samym zmniejszenia skali szkód spowodowanych obecnością wody.

Więcej...